Indie. U dziewczyn z rockowego Afflatusa [Fotoreportaż]

Mercy Miller
Mercy Miller fot. P. Skawiński
Rock zyskuje na popularności w Indiach. Za cięzkie granie biorą się również dziewczyny.

Nieoficjalną stolicą rocka i bluesa jest Śilong w północnowschodnim stanie Meghalaja. Stąd pochodzi świetny zespół bluesowy Soulmate, który został zaproszony na festiwal w Memphis. Ale również cięższe gatunki muzyki, np. metal, są popularne w sąsiednich, 'siostrzanych' stanach tego regionu. Modzież słucha tu polskiego Vadera i Behemota.


Afflatus, czyli z łaciny 'inspiracja', to cztery dziewczyny: Grace Miller (wokal), Karen Donaghue (gitara), Sharon Zadeng (gitara basowa) i Mercy Miller (perkusja). Afflatus zdobył jedną z nagród indyjskiego MTV dla debiutujących zespołów. Szerzej piszę o nich w depeszy, którą mozna przeczytać tutaj.


W latach 60. Beatlesi odkryli sitarę Ravi Shankara. Ale Hindusi bardzo długo opierali się zachodniej muzyce i dopiero od niedawna miejscowe zespoły mają szansę zaistnieć w Indiach. Dziewczyny z Afflatusa zapewniają jednak, że najlepsze składy nie kopiują muzyki z Zachodu, ale szukają własnego brzmienia.

Dziewczyny przygotowują się do nagrania pierwszej płyty. W sali prób zmagają się ze sprzętem. Zanim wejdą do studia muszą perfekcyjnie opanować materiał, ponieważ trudno jest o dobre miejsce do nagrania płyty, a kolejka oczekujących jest długa. - Zwłaszcza, że wszystko musi być na wysokim poziomie - dodają.
Trwa ładowanie komentarzy...